Przed Tobą pierwsze lekcje pływania? Konieczne zapoznaj się z listą niezbędnych rzeczy, które zawsze powinieneś mieć ze sobą, na pływalni. To nie takie oczywiste, jak się na pozór może wydawać! 

Pierwsze lekcje pływania – co warto spakować?

  1. Strój pływacki/ kąpielówki – Można nawet stwierdzić, że to podstawa ekwipunku pływaka! Bez tego się nie obejdzie. Pamiętaj, aby wybrać taki strój lub takie kąpielówki, które będą wygodne i dobrze dopasowane. Spadające ramiączka od stroju, lub wlewająca się do niego woda, powodują ogromny dyskomfort. Pamiętaj również, aby strój lub kąpielówki nie krępowały ruchów. W przypadku kąpielówek, upewnij się, że posiadają sznurek do ich zawiązania. Natomiast jeśli chodzi o strój najlepiej aby był jednoczęściowy, będzie Ci na pewno o wiele wygodniej.
  2. Czepek – Dzięki niemu, włosy nie będą nam przeszkadzać. Nie zniszczą się również od chlorowanej wody, jeśli wybierzemy ten silikonowy. Kluczową kwestią są jednak zasady panujące na pływalni. Na większości z nich czepek jest wymagany i obowiązkowy.
  3. Okularki pływackie – Pozwolą Ci poczuć się pewniej. Dzięki nim zobaczysz wszystko, co znajduje się pod wodą i dookoła Ciebie. Unikniesz również potwornego uczucia pieczenia i zaczerwienienia oczu. To ważne, aby chronić je przed chlorem.
  4. Klapki – Na podłodze w szatniach, pod prysznicami i na samej niecce basenu czycha wiele nieprzyjaznych bakterii. Zawsze zabieraj więc ze sobą klapki aby uniknąć chorób. Zapobiegną one również poślizgnięciom, mogącym stanowić niemałe zagrożenie.
  5. Ręcznik – Możesz się nim okryć, zaraz po wyjściu z wody, aby nie marznąć w czasie poruszania się po pływalni oraz szatni. Oczywiście pełni też swoją dość oczywistą funkcję. Wytarcia ciała oraz włosów, przed nałożeniem ubrań.
  6. Żel pod prysznic i szampon – Warto nosić je ze sobą. Pozwolą Ci oczyścić się z nadmiaru chloru, który wysusza skórę oraz włosy.
  7. Krem do twarzy i balsam do ciała –  Istotne może być także używanie kremu do twarzy a nawet balsamu nawilżającego.
  8. Woda pitna i przekąska – W czasie pływania również się pocimy, tracąc wodę z naszego organizmu. Mimo, że tego nie widać! Zabieraj więc ze sobą napój i uzupełniaj płyny, małymi łykami, w czasie wysiłku. Po zakończonych zajęciach spożyj niewielką przekąskę np. baton zbożowy. Możesz odczuwać niemałe zmęczenie!

Jeśli wciąż masz wątpliwości związane z rozpoczęciem nauki pływania, zajrzyj tutaj