Dlaczego warto wybrać pływanie?

Przede wszystkim, regularne pływanie może poprawić:

  • Ogólną wydolność organizmu,
  • krążenie,
  • funkcjonowanie układu oddechowego,
  • oraz zwiększyć pojemność płuc.

Warto jednak podkreślić dodatkowe plusy, wynikające z tej formy aktywności. Dzięki angażowaniu niemalże wszystkich grup i równomiernym ich obciążaniu znacząco wzmacnia mięśnie naszego organizmu. Pływanie często zalecane jest również osobom zmagającym się z chorobami kręgosłupa. Samo poruszanie się w wodzie (aczkolwiek konieczna jest regularność) pozwala odciążać stawy i zniwelować towarzyszący nam ból. Przebywanie w basenie jest doskonałą formą rehabilitacji dla osób posiadających zaburzenia koordynacji ruchowej lub planujących regularne spalanie kilogramów.

Nauka pływania w każdym wieku

Każda osoba, która zapragnęła nauczyć się pływać, jest na pływalni mile widziana. Jest to aktywność odpowiednia dla osób w każdym wieku. Pływanie- regularne uczęszczanie na basen, pozytywnie wpływa na wiele sfer naszego samopoczucia. Zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Nigdy nie jest za późno, aby poprawić swoją wydolność, zanurzyć się pod powierzchnie wody i poszerzyć repertuar czynności wykonywanych w wodzie. Sama zabawa w wodzie wspomaga koordynację ruchową u dzieci. Można także zauważyć szybkie spalanie kalorii, efekty będą widocznie szczególnie dla osób początkujących. Dlatego kupuj strój, okulary i klapki, nie ma na co czekać. Zapisz się na basen, na pierwszą lekcję pływania. Naprawdę warto regularnie chodzić na basen! Nie wiesz, za co kochamy pływanie?

Efektywny trening pływacki – style pływackie i rehabilitacja

Zajęcia na basenie to coś innego niż fitness. Jeśli jednak miałeś już styczność z wymienioną wcześniej aktywnością, na pewno będzie ci łatwiej. Regularne wizyty na basenie podniosą kondycję całego ciała. Pływanie nie tylko poprawia krążenie, ale także angażuje wszystkie grupy mięśni, poprawi nawet Twoje mięśnie pleców. W trakcie treningu wysiłek rozkłada się równomiernie dlatego tego rodzaju aktywność fizyczna w wodzie, praktykowana trzy razy w tygodniu, znacząco polepszy Twoje zdrowie i ogólne samopoczucie. Czas wybrać pływanie spośród innych sportów i doszlifować wszystkie style pływackie. (delfin, grzbiet, żabkę, kraula)

Zajęcia na basenie

Wiesz już jakie korzyści przynosi pływanie, ale oprócz pływania, mamy jeszcze ląd (określenie używane przez zawodowych pływaków). A więc ruch w wodzie to nie wszystko. Czasem przyda się zwykła gimnastyka w ramach rozgrzewki. Musimy zawsze, dobrze rozgrzać całe nasze ciało. A po treningu dobrze rozciągnąć wszystkie mięśnie. Łącznie powinno to trwać minimum 30 minut. Wiemy, że pływanie pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, mięśnie naszego ciała, górne drogi oddechowe i odchudzanie (jesteśmy w stanie spalić wiele kalorii). Mimo łatwo zauważalnych efektów, pływanie warto rozpocząć z rozmysłem, najlepiej w towarzystwie doświadczonego instruktora pływania lub trenera. Taka osoba będzie mogła zapoznać Cię, z nie tylko jedną z form aktywności fizycznej, ale również z innymi jej elementami.

Ta dyscyplina oferuje nam przyjemne z pożytecznym! Nie rzucaj się jednak od razu na głęboką wodę …